Milé ženy,

 

s radostí vám ve Studiu Živa nabízím možnost seznámit se s Hormonální jógovou terapií pro ženy podle Dinah Rodrigues

 

Sama cvičím hormonální jógu více než devět let a moje vlastní zkušenost i zkušenosti mých klientek mě stále přesvědčují o jejích příznivých účincích na ženské zdraví a o tom, jak pozitivně ovlivňuje pohodu našeho těla i psychiku, jak jinak a lépe se s HJ můžeme cítit.

 

Autorkou hormonální jógové terapie je Dinah Rodrigues, která se zkoumání účinků této metody, podložených také vědeckými studiemi s velmi pozitivními výsledky, věnuje již několik desítek let. Ona sama je ve svých 93 letech živoucím důkazem toho, jak prospěšná a účinná hormonální jóga je.

 

 

 

Praxe hormonální jógy obnáší pravidelné cvičení sestavy jógových cviků doplněných o dechové a jiné techniky, díky kterým působí na žlázy s vnitřní sekrecí (hlavně vaječníky, štítnou žlázu a hypofýzu) a pomáhá harmonizovat ženský hormonální systém. Sestava je dynamická, a proto oslovuje i ženy, které vnímají klasickou jógu jako „příliš pomalou“.

Cvičení sestavy pozitivně ovlivňuje nejen fyzickou rovinu našeho těla, ale působí také v rovině psychické (mentální, emocionální) i rovině duchovní.

  

HORMONÁLNÍ JÓGA POMÁHÁ ŘEŠIT TYTO POTÍŽE:

 • nepříjemné symptomy menopauzy jako jsou návaly horka, suché sliznice apod.(a pomáhá předcházet zdravotním potížím, které s menopauzou mohou být spojené jako je například osteoporóza)
 • předčasnou menopauzu
 • nepravidelné cykly 
 • ztrátu menstruace a ovulace
 • neplodnost
 • cysty na vaječnících a polycystické vaječníky
 • bolestivou menstruaci a premenstruační syndrom
 • inkontinenci
 • nedostatečnou funkci štítné žlázy
 • nízké libido
 • syndrom karpálního tunelu
 • emocionální nestabilitu způsobenou hormonální nerovnováhou, nespavost, bolesti hlavy, úzkosti a deprese a také panický syndrom
 • a jiné potíže z důvodu nízké hladiny hormonů jako je padání vlasů, suchá pleť, lámavé nehty či akné
 • pozitivně ovlivňuje naši imunitu, regeneruje tělo a má omlazující účinky 

 

Celou sestavu HJ se naučíte buď během víkendového semináře, nebo v průběhu docházkového kurzu, a pak ji budete schopna cvičit sama doma. Součástí výuky jsou také antistresová cvičení a dechové techniky, které jsou prospěšné pro všechny, bez ohledu na to, zda trpí nějakými hormonálně podmíněnými problémy nebo ne. 

 

 Těším se na vás

Šárka Vorlová

 

 

 

 

INFORMACE PRO HORMONÁLNÍ JOGÍNKY k Pánevnímu dnu!

 

Milé ženy, protože cvičíte Hormonální jógu,

bude pro vás blízké i téma pánevního dna, které taky jako HJ pozitivně ovlivňuje naše ženské zdraví,

ale trochu jinak, více ženskou cestou a do hloubky.

Dokonce do sestavy HJ patří, protože jeho správná aktivace je tím nejlepším provedením Múlabandhy.

 

S oběma metodami pracuji už více let a zjistila jsem, že se krásně doplňují. Ženy se hodně ptají, jaký je mezi nimi rozdíl a co jim přinese  práce s pánevním dnem jiného než HJ?

HJ je zaměřena na hormonální systém, harmonizuje ho a má i celkově mnoho skvělých účinků. Je to ale sestava, která tělo spíše i přes svou harmonizaci aktivuje, nevede nás čistě ženským směrem. Práce s pánevním dnem je naopak zcela ženskou cestou dovnitř, cestou ponoru a pochopení. A i samotná práce se svaly se děje jemným ženským způsobem. Konečně získáme pocit, že jsme V NAŠÍ PÁNVI OPRAVDU DOMA. Právě vnímání těla je tou pravou branou k naší ženskosti a ženskému zdraví.  Se znalostí práce s pánevním dnem je i samotné cvičení HJ jiné. Z mé zkušenosti více ženské.