Bachovy květové esence jsou velmi jemná a čistě přírodní terapie, která souzní s naším ženským vnímáním.

 

Co „Bachovky“ jsou a jak vznikly?

Bachova květová terapie se úspěšně používá již více než 80 let. Jejím tvůrcem je anglický lékař doktor Edward Bach (1886 – 1936), který se nejprve v Londýně věnoval klasické medicíně, později se významně zapsal do dějin homeopatie a nakonec vytvořil zcela unikátní léčebný systém, jehož základem jsou květové esence.

 

Pro doktora Bacha byl stěžejním prvkem léčby sám pacient a ne jeho nemoc. Vycházel z předpokladu, že naše fyzické neduhy jsou výsledkem nerovnováhy v naší mysli, že jsou velmi úzce spojeny s našimi emocemi a osobností jako takovou.

 

Cílem Bachovy terapie je účinně působit na odstranění rozličných negativních stavů mysli a obnovení emocionální rovnováhy, například když nás zatěžují obavy a strach, jsme přetížené zodpovědností či trpíme vlastním perfekcionismem. Pozitivní vyrovnaná mysl a emoce nás podpoří ve všech oblastech života a my budeme schopni lépe čelit různým zátěžovým životním situacím. Bachova metoda pracuje celkem s 38 druhy esencí, z nichž jedna je vícesložkovou krizovou esencí, určenou pro mezní nouzové stavy.

 

Bachova květová terapie je velmi citlivým léčebným nástrojem, pro jehož užití neexistují omezení ani v situaci, kdy je již člověk léčen jinými léčebnými postupy, ani u dětí či v případě těhotenství.

 

 

Kombinaci květových esencí dle Dr. Bacha vybírám na základě individuální konzultace. Ta umožní připravit pro vás směs přesně podle vašich specifických potřeb a aktuální životní situace. K tomuto účelu používám originální anglické Bachovy esence.

 

Cena směsi včetně hodinové konzultace je 750,- Kč. Opakované namíchání téže směsi bez osobní konzultace a namíchání směsi podle vlastního rozpisu klienta bez konzultace je cena 450,- Kč. Namíchání směsi bez osobní konzultace na základě informací od klienta mailem je cena 600,- Kč.