Maminky a dcery. Silné spojení, vztahy a zrcadlení. Vzájemné učení se … Vždycky mám radost, když se na kurzu objeví tandem maminky a dcery. Je to odvážné a děje se to stále častěji. A já si toho vždycky velmi cením. Většinou s nápadem jít do toho společně přicházejí mámy, ale občas se to děje i naopak. Pro ty starší to bývá motivace udělat něco potřebného a příjemného pro sebe a přitom „zasvětit“ i svou dceru, případně jí pomoci při řešení nějakého zdravotního trápení. Někdy jsou iniciátorkami dívky samy, vyburcují maminu a jdou s ní do skupiny většinou zralých dospělých žen. Tato jejich odvaha se potom při kurzu projeví jako síla jejich ač mladé, ale silné osobnosti.

 

Tento týden se mi naskytla zkušenost práce právě s dvojicemi maminek a jejich dcer při velmi komorním individuálním kurzu Tajemství pánevního dna. I když jsme jeho obsah beze zbytku naplnily a věřím, že poznané, naučené, vyzkoušené a hlavně prožité najde své místo a přinese výsledky, událo se zde i něco navíc. Cosi ještě důležitějšího, co se vždycky dostaví, v atmosféře důvěry, otevřenosti a sdílení. Pro maminky i dcery byla připravená jejich vlastní zkušenost, ale i dotek toho, co je součástí toho silného spojení matka – dcera. Pánevní dno je mimo jiné o kořenech. A co je v této souvislosti víc, než kořeny ženské linie?

 

Zdálo by se, že já jsem byla jen průvodkyní a pozorovatelkou … ale i já jsem vždycky součástí magie těchto setkání, i mně přinášejí mnoho nového a hlubokého. Bylo to krásné otevřené setkání zralosti a zkušeností, včetně těch, které nás starší spojují s naším dospíváním a dívkou v nás a toho krásného, ale nelehkého věku mládí s jeho křehkostí, zranitelností a cestou ženskosti, která se teprve před dívkami otevírá … a mě naplňuje radostí, že tyto mladé ženy už mohou jít životem dospělosti od začátku vědomě, vědomé si své síly, a tak to jednou budou předávat dál … :-)